USUWANIE PRZEBARWIEŃ


       Jeśli mamy skłonność do przebarwień, likwidacja ich często skazana jest na niepowodzenie przy stosowaniu kremów rozjaśniających i zabiegów powierzchownie złuszczających naskórek, takich jak mikrodermabrazja czy złuszczanie łagodnymi kwasami. Pierwszy kontakt ze słońcem, nawet przy ochronie skóry kremem z filtrem, zwykle kończy się nawrotem problemu.


       Metodami o większej szansie powodzenia są zabiegi głębiej złuszczające np. kwasem TCA lub Cosmelan oraz zabiegi przy użyciu intensywnego źródła światła tzw. IPL, profesjonalnego urządzenia wykorzystującego najnowocześniejszą technologię zastosowania energii świetlnej (Intensywne Pulsacyjne Światło) w zabiegach dermatologii estetycznej. Zabiegi te wykonuje lekarz dermatolog.


       Złuszczanie kwasami zwykle wykonujemy w okresie jesienno-zimowym od listopada do lutego. Metoda ta również wyrównuje powierzchowne zmarszczki, blizenki i spłyca rozszerzone gruczoły łojowe. Wskazana szczególnie dla osób o skórze pogrubiałej, szarej, łojotokowej. Wymaga poświęcenia kilku dni do tygodnia intensywnej pielęgnacji złuszczającej się skóry po zabiegu oraz ochrony kremem z filtrem 50 przez min. 4 tygodnie.

Intensywne światło IPL bezinwazyjnie przenika przez skórę i jest absorbowane przez hemoglobinę (uszkodzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL dociera do komórek, a skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki


       Zabiegi przeprowadzane za pomocą IPL są wykonywane szybko, są mało bolesne oraz nie powodują wyłączenia z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu. Poza przebarwieniami zabieg ten łagodzi rumień pojawiający się przy cerze naczynkowej np. w trądziku różowatym oraz wykonany w serii 4-5 zabiegów ma działanie fotoodmładzające, spłycając delikatne zmarszczki oraz poprawiające napięcie skóry.