USUWANIE NACZYNEK


 

    

     Usuwanie naczynek za pomocą niemieckiego lasera nd-yag LYRA LASER jest metodą bardzo skuteczną z natychmiastowo widocznym efektem. Można nim zamykać rozszerzone naczynka na twarzy, kończynach dolnych oraz inne drobne zmiany naczyniowe na tułowiu np. często spotykane wraz z wiekiem naczyniaki rubinowe.

          Zalecenia po zabiegu laserowego zamykania naczyń:

 

  1. Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny do 14 dni po zabiegu.
  2. Nie zaleca się opalania (słońce, solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu.
  3. Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7 dni po zabiegu.
  4. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30.
  5. Należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę.


       Po zabiegu zwykle do kilku godzin może utrzymywać się rumień. Drobne naczynka znikają natychmiast, a większe szczególnie na nogach w ciągu kilku tygodni. Dzięki nowoczesnej technologii skóra nad polem zabiegu pozostaje nieuszkodzona, a w rzadkich przypadkach mogą pojawić się delikatne strupki. Po zabiegu zwykle przez 4 tygodnie unikamy nasłoneczniania i chronimy skórę kremem z filtrem 50.

                       

           Usuwanie rumienia:


       Zabiegi przeprowadzane za pomocą IPL są wykonywane szybko, są mało bolesne oraz nie powodują wyłączenia z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu. Poza przebarwieniami zabieg ten łagodzi rumień pojawiający się przy cerze naczynkowej np. w trądziku różowatym oraz wykonany w serii 4-5 zabiegów ma działanie fotoodmładzające, spłycając delikatne zmarszczki oraz poprawiające napięcie skóry.